Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację

30 kwietnia 2024

W dniach 19-21 kwietnia 2024 r. odbyła się I runda Klubowych Mistrzostw Polski w Biegu na Orientację. Bardzo dobrze wypadli w nich zawodnicy UKS Arkady

Zawody odbyły się w Jeleniej Górze i Borowicach. Udział w nich wzięło blisko 800 zawodników reprezentujących ponad 40 klubów z całej Polski, w tym 36 zawodników z raszkowskiego klubu.

W piątek, pierwszego dnia zawodów odbył się bieg sprinterski w Cieplicach Zdroju, w którym świetnie poradzili sobie nasi najmłodsi zawodnicy:
1 miejsce Zosia Fórmańska w kategorii rodzinnej
3 miejsce Jagoda Rubach w K10
4 miejsce Michał Piaskowski w M10

W sobotę zawodnicy rywalizowali w biegu klasycznym w Borowikach koło Karpacza. Zawodnicy dzielnie walczyli z terenem, pogodą, mapą, deszczem i śniegiem. W kategorii rodzinnej najlepiej wypadli:
Lilka Szmyt (3 miejsce), Ewa Drygas (4 miejsce)

Ostatniego dnia zawodów, w niedzielę odbyły się sztafety Klubowych Mistrzostw Polski.

Najlepszy wynik zdobyła sztafeta w składzie: Jagoda Rubach, Aleksandra Stefańska, Aleksandra Lis, która zajęła 3 miejsce w kategorii K10.

W kategorii K16 -  6 miejsce zajęła sztafeta w składzie: Oliwia Uciechowska, Klaudia Trzeciak, Anna Waśko.