AKTUALNOŚCI Drukuj

Nowy autobus w Raszkowie

Nowy autobus w Raszkowie
08 kwietnia 2008

Aktualności

2008-04-08

Oficjalnie od 7 kwietnia 2008 roku dowozy dzieci do szkoły podstawowej w Raszkowie oraz Gimnazjum są realizowane nowym autobusem, zakupionym przez MZK S. A. w Ostrowie Wielkopolskim. Prezentacja nowego pojazdu miała miejsce w poniedziałek (7.04.2008) przy budynku szkoły podstawowej w Raszkowie. Autobus typu Autosan A0909L spełnia wszelkie wymagania w zakresie bezpieczeństwa przy przewozie dzieci - posiada tablice z symbolem „dzieci" z przodu, tablice stop z odblaskowym znakiem B-20, 2 lampy ostrzegawcze na tylnych narożach dachu, które sprawiają, że autobus jest dobrze widzialny przez innych uczestników ruchu. Autobus posiada 39 foteli pasażerskich wyposażonych w 3 punktowe pasy bezpieczeństwa, ekologiczny silnik CUMMINS ISBe4 185- EURO 4. Pojazd jest przystosowany również do przewozu wózka inwalidzkiego. Nowością w tej klasie autobusów jest klimatyzacja, która podniesie poziom komfortu pracy kierowcy jak i pasażerów. Dostawcą autobusu jest firma Autosan S.A. z Sanoka. Na zaproszenie Burmistrza Gminy i Miasta Raszków Jacka Bartczaka do Raszkowa przybył Poseł na Sejm RP Jarosław Urbaniak oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Radosław Torzyński. Po prezentacji pojazdu prezes MZK Jerzy Walczyński zaprosił wszystkich na jazdę próbną. Chciałbym w tym miejscu podkreślić dobrą współpracę ze spółką MZK w Ostrowie Wielkopolskim. Firma ta od lat świadczy usługi na naszym rynku realizując dowozy dzieci do szkół, oprócz tego z jej usług korzystają nasze kluby sportowe i szkoły. Prezentowany dzisiaj autobus uzupełni tabor obsługujący naszą gminę, a skorzystają na tym przede wszystkim dowożone do szkół dzieci - powiedział Jacek Bartczak, Burmistrz Gminy i miasta Raszków.

 

Powrót