AKTUALNOŚCI Drukuj

Wyjazd w Kotlinę Kłodzką

Wyjazd w Kotlinę Kłodzką
13 września 2023

Członkowie Towarzystwa Miłośników Ziemi Raszkowskiej oraz  osoby  lubiące aktywnie spędzać czas 9 września wybrali się w piękne strony Kotliny Kłodzkiej. Wyjazd był znakomitą okazją do integracji grupy.

Zwiedzono ruchomą szopkę panoramiczną, Muzeum Sztuki Sakralnej oraz barokową bazylikę Nawiedzenia NMP zwaną inaczej Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary.

Następnie uczestnicy udali się do Polanicy Zdroju, gdzie odwiedzono piękny Park Zdrojowy - miejsce wypoczynku  wśród niecodziennej przyrody. Głównym celem wycieczki był przepiękny  park miniatur Minieuroland w Kłodzku. Miniaturowe zabytki oraz słynne budowle z Polski, Europy i świata znajdujące się w magicznej scenerii kwiatów, krzewów i drzew to była prawdziwa uczta dla zwiedzających.

Rokrocznie, wraz z początkiem lata, Park Miniatur przechodzi niezwykłą kwiatową metamorfozę, która trwa aż do późnej jesieni. W tym czasie odbywa się tam Festiwal Kwiatów.  Raszkowska grupa miała okazję uczestniczyć w tym wydarzeniu, w którym zaprezentowano ponad 70 000 jednorocznych kwiatów w przeróżnej  architekturze.

Od listopada ubiegłego roku Towarzystwo Miłośników Ziemi Raszkowskiej ma nowy Zarząd. Nowym Prezesem stowarzyszenia została pani Maria Jędrzejak. Obecnie stowarzyszenie liczy 48 członków.

Był to  już czwarty wyjazd, który zorganizował nowy zarząd.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót