AKTUALNOŚCI Drukuj

Za nami kolejny Rajd Loretański

Za nami kolejny Rajd Loretański
21 września 2023

W niedzielę 17 września 2023 r. turystyczne szlaki piesze i rowerowe prowadziły do Skrzebowej k. Raszkowa, gdzie odbył się VII Pieszo-Rowerowy Rajd Loretański.

Rekordowa liczba około 250 turystów uczestniczyła w jednej z tras: queście pieszym lub rowerowym, trasie rowerowej "Śladami powstańców styczniowych" z Ostrowa Wielkopolskiego lub Ziołowym Rajdzie Rowerowym. Punktem wspólnym tras były zabytkowe ruiny kaplicy loretańskiej w Skrzebowej. Wszyscy szczęśliwie i z uśmiechem na twarzy wrócili na metę rajdu, gdzie czekał na nich posiłek turystyczny oraz wiele konkurencji dla dzieci i dorosłych z atrakcyjnymi nagrodami. Najmłodszy - dwuletni uczestnik przyjechał na rajd w dziecięcym wózku. Impreza odbyła się w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa - najważniejszego święta zabytków kultury Starego Kontynentu. W jej trakcie można było odwiedzić dodatkowo EtnoMuzeum w Starej Oborze oraz zapoznać się z wystawą planszową "Powstanie styczniowe 1863".

Rajd zorganizowany został przez Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Moszczance we współpracy z Klubem Turystyki Kolarskiej "Bicykl 1977" i Parafią Rzymsko-Katolicką w Skrzebowej. Partnerem wydarzenia były Lasy Państwowe.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót