AKTUALNOŚCI Drukuj

Narodowe Święto Niepodległości w Raszkowie

Narodowe Święto Niepodległości w Raszkowie
13 listopada 2023

11 listopada 1918 roku Polska po 123. latach odzyskała niepodległość. W rocznicę tego wydarzenia, burmistrz Jacek Bartczak zaprosił mieszkańców na uroczyste obchody.

Święto rozpoczęła Msza św., którą w intencji Ojczyzny odprawił ksiądz kanonik Robert Bogdajewicz. Nabożeństwo uświetnił występ Raszkowskiego Towarzystwa Śpiewu pod dyrekcją Adama Szczuraszka oraz poczty sztandarowe i delegacje, które wypełniły całą środkową nawę świątyni. Następnie zgromadzeni wierni, wśród których znaleźli się przedstawiciele raszkowskiego samorządu, przemaszerowali pod pomnik Powstańców Wielkopolskich na Rynku, gdzie złożono wieńce i kwiaty w hołdzie poległym za wolność naszej Ojczyzny. Burmistrz  Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak podziękował przybyłym za liczny udział w uroczystości. Na koniec grupa Mariposa prowadzona przez p. Adama Dutkowskiego oraz p. Ilonę Mańkowską zaprezentowała dwa układy taneczne, w których rekwizyty - biało czerwone flagi - podkreśliły patriotyczny charakter święta.

O narodowym Święcie Niepodległości nie zapomniały przedszkolaki z raszkowskiego przedszkola „Smerfy”, które w poniedziałek przyszły na Rynek. Pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich, dzieci z biało-czerwonym flagami w rękach odśpiewały hymn Polski.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót