AKTUALNOŚCI Drukuj

Uchwalono budżet na 2024 rok

Uchwalono budżet na 2024 rok
29 grudnia 2023

28 grudnia w pałacu w Przybysławicach odbyła się sesja Rady Gminy i Miasta Raszków, na której przyjęto zaplanowany na rok 2024 budżet.

Przyszłoroczne wydatki zostały zaplanowane na poziomie 90,5 mln zł. Największa ich część tj. prawie 35 mln zł, przeznaczona będzie na oświatę. Zaplanowano również 10,4 mln zł na realizację zadań z zakresu pomocy społecznej i rodziny. Wydatki majątkowe czyli inwestycje, które zostaną zrealizowane w 2024 roku, zaplanowano na kwotę 31,3 mln zł. Inwestycje wesprą pozyskane przez Gminę środki z programów rządowych.

Podobnie jak 2023 rok był rekordowym rokiem inwestycyjnym, tak i w nadchodzącym 2024 roku zaplanowano na inwestycje ogromną kwotę  31 mln zł. Wydatki te stanowiąc 35% wszystkich wydatków budżetowych świadczą o bardzo dobrej sytuacji finansowej naszej Gminy. To właśnie te wydatki są dla mieszkańców bardzo ważne, gdyż poprawiają bezpieczeństwo i  jakość życia w Gminie Raszków - powiedział burmistrz Jacek Bartczak

Miłą niespodzianką okazała się wizyta w Pałacu Karnkowskich i Niemojowskich starosty Pawła Rajskiego, który podczas sesji przekazał na ręce burmistrza Laur Kultury 2023 dla Gminy i Miasta Raszków. Wyróżnienie zostało przyznane za podejmowane działania na rzecz restauracji Pałacu w Przybysławicach, za działania zmierzające do tego by było to miejsce żyjące historią, budujące przyszłość na pamięci przodków.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót