AKTUALNOŚCI Drukuj

Rekordowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Raszkowie

Rekordowa Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Raszkowie
29 stycznia 2024

Raszkowski 32. finał WOŚP, w niedzielę 28 stycznia, zagrał jak w szwajcarskim zegarku. Zebrano rekordową  kwotę 106.674,49 zł.

W Gminie i Mieście Raszków kwestowało 30 wolontariuszy, którym w tym roku sprzyjała hojność darczyńców, co niewątpliwie przełożyło się na sumę zebranych pieniędzy. 

Zbiórkę przeprowadzoną na ulicach, dopełniła pokaźna kwota z licytacji, które odbyły się w trakcie finałowego koncertu w sali widowiskowej M-GOK. Tegoroczny Finału WOŚP zagrał dla osób z chorobami płuc pod hasłem: "Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych"

Od października ubiegłego roku trwały przygotowania, aby w rękach każdego z 30 raszkowskich Wolontariuszy podczas Koncertu Finałowego znalazła się puszka i serduszka. Dla niektórych to tradycja, inni pierwszy raz postawili na pomaganie. Kwestując przy SZTABIE 915 reprezentowali jednocześnie swoje szkoły: w Raszkowie, Jankowie Zaleśnym, Bieganinie, Ligocie i Radłowie. Ci ostatni brali również udział w Imprezie zamkniętej, zorganizowanej już w piątek przez Grono Pedagogiczne oraz rodziców i lokalną społeczność. Kwota z licytacji w Radłowie to 11.149,00 zł. Ręce same składają się do braw!

Główny koncert odbywał się na scenie raszkowskiego ośrodka kultury od godz. 15.30. Na senie zaprezentowały się zespoły działające w M-GOK. W pierwszym bloku artystycznym zaśpiewały trzy grupy wokalne zespołu TREMA pod kierunkiem Natalii Wróbel Michaś oraz zatańczyły cztery grupy prowadzone przez Gabrielę Stempień. Po występach zaczęły się licytacje, przeplatane występami Akademii Sztuki Cyrkowej – Ewy i Kazimiera Cherków oraz maluszkami z przedszkola „SMERFY” w Raszkowie Filia w Przybysławicach – grupę Łasuchy – przygotowaną przez Małgorzatę Rudowicz.

Kwoty podczas licytacji były często bardzo  wysokie: ryngraf z pozłacanymi płucami wylicytowano za 4.100 zł, znaczki Motocyklista z sercem wylicytowano za: 3.100 zł, 3.400 zł i 3.600 zł w zależności od numeru seryjnego, kask Jakuba Poczty za 3.400 zł, serce WOŚP wykonane snutką golińską za 3.200 zł, kevlar SZOSTAKA za 2.100 zł, okulary WOŚP za 2.000 zł, piłkę do koszykówki z oryginalnymi podpisami: Thomasa Kelati za 1.800,00. Każda licytacja wzbudzała wiele emocji i zabawy oraz zapełniała puszki sztabu w Raszkowie.

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali choć złotówkę i poświęcili swój czas w dniu Finału.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót