AKTUALNOŚCI Drukuj

Zimowisko w Zawoi

Zimowisko w Zawoi
26 lutego 2024

W lutym w Zawoi w Beskidzie Żywieckim odbyło się zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z gminy Raszków.

W lutym w Zawoi w Beskidzie Żywieckim odbyło się zimowisko pn. "Aktywne ferie dla dzieci i młodzieży z naszych wsi", w którym uczestniczyło 45 osób z gminy Raszków.

Głównym elementem wyjazdu były zajęcia socjoterapeutyczne, uczestnicy udawali się też na okoliczne stoki narciarskie, gdzie z pomocą instruktorów poznawali tajniki jazdy na nartach bądź samodzielnie doskonalili swój warsztat narciarski.

Grupa poznała także najciekawsze miejsca Zawoi. W Zamku na Wawelu uczestnicy wzięli udział w zajęciach poświęconych królewskiemu skarbcowi a także dawnym dworskim zabawom natomiast w Parku Wodnym w Krakowie zażywali relaksującej kąpieli. Dodatkowymi atrakcjami zimowiska były kulig, ognisko i dyskoteka. Wśród opiekunów znaleźli się Albin Bednarczyk, Jolanta Marszał, Karol Marszał i Honorata Puc.


Wyjazd został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego ze wsparciem środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Raszkowie. Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa


Zdjęcia: Albin Bednarczyk

Autor: Ilona Szczucka
Powrót