AKTUALNOŚCI Drukuj

Setne urodziny Pani Antoniny Zimniak

Setne urodziny Pani Antoniny Zimniak
08 kwietnia 2024

W niedzielę 7 kwietnia br. Pani Antonina Zimniak z Moszczanki obchodziła swoje 100. urodziny. To wyjątkowe wydarzenie Jubilatka świętowała w gronie rodziny i przyjaciół.

W imieniu władz samorządowych na ręce Jubilatki życzenia przekazał Burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Raszkowie Katarzyna Spiżak, Sołtys wsi Moszczanka Władysława Smolińska  oraz przedstawiciel Rady Sołeckiej z Moszczanki  Bogdan Szymaniak.

Osiągnęła Pani wiek, o którym wszyscy marzymy i którego życzymy sobie nawzajem w szczególnie uroczystych dla nas chwilach. Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń. W imieniu całej społeczności lokalnej Gminy i Miasta Raszków życzymy Pani dużo zdrowia i radości oraz pogodnej codzienności w gronie najbliższych osób – powiedział burmistrz Jacek Bartczak.

Pani Antonina urodziła się 7 kwietnia 1924 roku w Ligocie. Po ślubie w 1949 roku z Sylwestrem Zimniakiem początkowo mieszkali w Ligocie. W roku 1962 małżeństwo przeprowadziło się do Moszczanki, prowadząc wspólnie gospodarstwo rolne i wychowując trzy córki: Emilię, Czesławę i Eugenię.

Pani Antonina doczekała się 7 wnucząt i 10 prawnucząt.

Zawsze uśmiechnięta, pogodna i otwarta na drugiego człowieka. Zasłużyła sobie na szacunek oraz uznanie rodziny i bliskich osób.

Autor: Ilona Szczucka
Powrót