Udane starty zawodników klubu ARKADY

10 kwietnia 2024

W upalny weekend 6-7 kwietnia 2024 r. zawodnicy klubu Arkady Raszków wzięli udział aż w 3 imprezach biegowych. Największa grupa zawodników pojechała na dwudniowe zawody BnO Tajemnice Dolnego Śląska w Złotoryi. Odbyły się tam trzy biegi: Middle, Sprint i Klasyk.

W klasyfikacji generalnej nasze zawodniczki zajęły bardzo dobre miejsca: 1 miejsce – Maja Stefańska K12, 4 miejsce – Laura Rychlik K12, 9 miejsce – Zuzanna Krawiec K12 oraz 9 miejsce – Klaudia Trzeciak K16.

Na poszczególnych etapach zawodnicy z Raszkowa zajmowali czołowe miejsca

Etap 1 (Middle): 2 miejsce – Oliwia Uciechowska K16, 3 miejsce – Ewa Drygas K10N, 3 miejsce – Maja Stefańska K12

4 miejsce – Jagoda Rubach K10, 4 miejsce – Laura Rychlik K12.

Etap 2 (Sprint): 1 miejsce – Michał Piaskowski  M10, 2 miejsce – Maja Stefańska K12, 4 miejsce – Jagoda Rubach K10, 4 miejsce – Laura Rychlik K12, 4 miejsce – Hanna Szczepaniak 10R, 4 miejsce – Marcin Ziętek

Etap 3 (Klasyk): 1 miejsce – Maja Stefańska K12, 1 miejsce – Nadia Rychlik 10R, 4 miejsce – Laura Rychlik K12

W sobotni wieczór 6 kwietnia kilka zawodniczek wzięło udział w Nocnej Pogoni za Zającem w Krotoszynie. Wiktoria Gościniak w kat. do lat 15 na dystansie 1200m zajęła 1 miejsce. Aleksandra Lis w kat. do lat 13 na dystansie 800m znalazła się w pierwszej dziesiątce.

W XXXIX Ogólnopolskich Biegach Przełajowych o Puchar Kocich Gór wystartowała Iwona Bieniek. Mimo 27 stopniowego upału w pagórkowatym terenie Kocich Gór w samo południe zajęła 3 miejsce na dystansie 6 km w swojej kategorii wiekowej.