AKTUALNOŚCI Drukuj

"UCZYMY DZIECIAKI, JAK DBAĆ O ZWIERZAKI"

"UCZYMY DZIECIAKI, JAK DBAĆ O ZWIERZAKI"
14 maja 2024

Najlepsze rzeczy powstają z połączenia pięknego z pożytecznym, a gdy jeszcze do tego dopisuje wymarzona pogoda, jest to sytuacja idealna.

Sumą tych wszystkich składowych był niedzielny festyn charytatywny na terenie M-GOK w Raszkowie pod hasłem "Uczymy dzieciaki, jak dbać o zwierzaki".

Inicjatywa zorganizowania festynu wyszła od członków Towarzystwa Miłośników Ziemi Raszkowskiej. Do realizacji wydarzenia włączyło się wiele instytucji, organizacji i stowarzyszeń oraz wolontariusze - Schronisko Ostrów, Ostrowskie Stowarzyszenie Miłośników Zwierząt, Towarzystwo Miłośników Ziemi Raszkowskiej, KGW Raszków, JOT KSRG Raszków, Park Przygód Piaski Szczygliczka i oczywiście Miejsko - Gminny Ośrodek Kultury w Raszkowie. Dochód z festynu przeznaczony został na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Wysocku Wielkim.

M-GOK zorganizował zajęcia plastyczne, podczas których malowane były kocie i psie buźki oraz powstawały piękne kolorowe kotki na drewnianych patykach. Zadbał również o część artystyczną. Na scenie popisowy program zaprezentowały dzieci z Akademii Sztuki Cyrkowej prowadzonej przez Ewę i Kazimierza Cherków, natomiast specjalny psi repertuar przygotowali na tę okazję wokaliści zespołu TREMA, pod kierunkiem Natalii Wróbel Michaś.

W ramach festynu odbył się również III Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza GiM Raszków.

Zwycięzcy kategorii najmłodszej:

1. miejsce – Wojciech Bober

2. miejsce - Natan Marszałek

3. miejsce - Ewa Drygas

Zwycięzcy kategorii średniej:

1. miejsce - Krzysztof Majewski

2. miejsce – Wojciech Świerblewski

3. miejsce – Cezary Drygas

Zwycięzcy kategorii najstarszej:

1. miejsce - Krzysztof Frąszczak

2. miejsce - Maciej Rzoska

Nad przebiegiem Turnieju czuwali: sędzia główny Henryk Doba oraz Marcin Orłowski i Dariusz Drygas.

Podczas niedzielnego festynu było kolorowo, kreatywnie, wesoło, czasem spontanicznie, ale przede wszystkim pozytywnie i pożytecznie. 

Autor: Ilona Szczucka
Powrót