Uczniowie i absolwenci SP Raszków oraz zawodnicy UKS Arkady Raszków wśród najlepszych w Wielkopolsce.

11 czerwca 2024

Pod koniec maja w Solcu koło Wolsztyna odbyły się indywidualne i drużynowe Mistrzostwa Wielkopolski Szkół w biegu na orientację. Uczniowie raszkowskiej szkoły -  zawodnicy UKS Arkady Raszków zdobyli 3 medale w tym dwa złote.

Złoty medal indywidualnie zdobyła Laura Rychlik z klasy 5b w kategorii klas 6 i młodszych.

4 miejsce w tej kategorii zajęła Patrycja Zielińska z klasy 6a

5 miejsce zajęła Zuzanna Krawiec z 5b

20 miejsce zajęła Zofia Cieślak z klasy 6c.

W punktacji  drużynowej zespół złożony z w/w dziewcząt zajął 1 miejsce i został Mistrzem Wielkopolski Szkół w kategorii Igrzysk Dzieci czyli klas 6 i młodszych. W Mistrzostwach startowało 15 najlepszych szkół z Wielkopolski.

W tej samej kategorii wśród chłopców uczniowie z SP Raszków zajęli w punktacji drużynowej 4 miejsce na 18 szkół startujących w finale.

Wyniki indywidualne członków zespołu:

8 miejsce Igor Hejdysz z 5a

11 miejsce Cezary Drygas 5b

31 Franciszek Fórmański 5a

Michał Piaskowski 3a

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (czyli uczniowie klas 7-8) 3 miejsce i brązowy medal zdobyła drużyna chłopców na 17 szkół startujących w finale.

Chłopcy  indywidualnie zajęli następujące miejsca:

8 miejsce Krystian Gwóźdź 7b

9 miejsce Kacper Gościniak 7b

10 miejsce Kacper Świniarski 7b

W tej samej kategorii czyli w  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej dziewczęta zajęły 12 miejsce na 16 szkół. Skład zespołu dziewcząt:

7 miejsce Wiktoria Gościniak 7b

40 miejsce Agata Fryt 7c

48 miejsce Justyna Koczura 7b

W zawodach tych rozegrano także Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Ponadpodstawowych czyli Licealiadę.

I tu zawodnicy UKS Arkady i absolwenci SP Raszków spisali się znakomicie:

1 miejsce i drużynowym Mistrzem Wielkopolski  została reprezentacja ZST w Ostrowie Wlkp. składająca się z wychowanków UKS Arkady Raszków:

Indywidualnie 1 miejsce i Mistrzem Wielkopolski został Michał Szczęsny

2 miejsce zajął Paweł Wdowczyk

40 miejsce Kacper Bzik

48 Szymon Banachowicz

Wśród dziewcząt ze szkół ponadpodstawowych 3 miejsce i brązowy medal w punktacji szkół zajęła reprezentacje 4LO w Ostrowie Wlkp. składająca się za aktualnych zawodniczek UKS Arkady Amelii i Oliwii Uciechowskich oraz wychowanki klubu Moniki Gromady.

Indywidualnie Amelia zajęła 2 miejsce i została Wice Mistrzynią Wielkopolski, Oliwia była 7, a Monika 31.

W Mistrzostwach startowała jeszcze jedna zawodniczka UKS Arkady:

Klaudia Trzeciak, która indywidualnie zajęła bardzo wysokie 4 miejsce, a wraz z koleżankami z ILO w Ostrowie Wlkp. w punktacji szkół była 18.

Zawodników przygotowali Adam Dutkowski we współpracy z Aleksandrą Dobroś (absolwentką SP Raszków i instruktorką UKS Arkady Raszków.

Autor: Ilona Szczucka