UKS ARKADY z medalami Pucharu Najmłodszych

11 czerwca 2024

W długi weekend 31 maja oraz 1-2 czerwca 2024 r. w Sycowie odbył się Puchar Najmłodszych 2024 w biegu na orientację - najważniejsze zawody w biegu na orientację dla dzieci w Polsce.

W zawodach startują  najlepsi zawodnicy z całego kraju w wieku do lat 14 i biegają w trzech konkurencjach: sprincie, klasyku i biegu sztafetowym. W tym roku wzięło w nich udział około 400 dzieci, a raszkowski klub reprezentowało ponad 30 zawodników.

Dla zawodników UKS Arkady Raszków była to bardzo udana impreza. W kategoriach sportowych zdobyli 3 medale i wiele miejsc w pierwszych dziesiątkach. Wyniki są odzwierciedleniem systematycznej pracy w klubie, zaangażowania na treningach i zawodach. Zawodników przygotowali: Aleksandra Dobroś i Adam Dutkowski.

Wysokie miejsca i ilość startujących dzieci są także wynikiem ogromnego zaangażowania rodziców w działalność klubu. Rodzice wspomagają wyjazdy, treningi i organizację zawodów.

Miejsca zajmowane przez zawodników UKS Arkady Raszków pozwoliły klubowi zająć w punktacji drużynowej 6 miejsce wśród prawie 40 klubów z całej Polski.

Pierwszego dnia zawodów odbył się bieg na dystansie sprinterskim.

5 miejsce - Hanna Szczepaniak - K10N

Drugiego dnia, w biegu na dystansie klasycznym nasi zawodnicy w kategoriach sportowych zajęli 3 miejsca i zdobyli brązowe medale: