AKTUALNOŚCI Drukuj

„GÓRY, NASZE GÓRY” – wokalne warsztaty raszkowskiego chóru  

„GÓRY, NASZE GÓRY” – wokalne warsztaty raszkowskiego chóru  
10 lipca 2024

W dniach 29 czerwca -  2 lipca 2024 r. Chór Towarzystwa Śpiewu uczestniczył w warsztatach wokalnych w Zakopanem. Pobyt w Tatrach stał się okazją do odwiedzenia ciekawych miejsc górskiego masywu.

Chórzyści rozpoczęli sobotnie zwiedzanie od wjazdu na skocznię narciarską Wielką Krokiew im. Stanisława Marusarza, zlokalizowaną na wysokości 1050 m n.p.m. Kolejnym punktem wycieczki była Gubałówka, na którą uczestnicy wjechali koleją linowo-terenową. Był takż spacer po Krupówkach, reprezentacyjnej ulicy Zakopanego. Wieczorem chórzyści doskonalili swoje umiejętności wokalne przed niedzielnym koncertem podczas warsztatów z dyrygentem Adamem Szczuraszkiem oraz wysłuchali koncertu kapeli góralskiej w ośrodku wypoczynkowym „Willa Dorula” w Małem Cichem. W niedzielny poranek chór uświetnił śpiewem Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, będącej najważniejszym ośrodkiem kultu Pani Fatimskiej w Polsce. Świątynia ta stanowi wotum dziękczynne za ocalenie życia Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku. W znajdującym się na tyłach Sanktuarium parku znajduje się ołtarz, przy którym Ojciec Święty Jan Paweł II sprawował Mszę św. pod Wielką Krokwią w 1997 r., a cały park jest miejscem poświęconym modlitwie i refleksji nad maryjną drogą, jaką kroczył na co dzień Ojciec Święty. W niedzielne popołudnie stało się okazją do spaceru do Doliny Strążyskiej, gdzie można było podziwiać potężną, 600-metrową, północną ścianę Giewontu oraz Wodospad Siklawica. Dzień zakończył relaks w Termach Chochołowskich. 

Poniedziałek to spływ Dunajcem i zwiedzanie średniowiecznego Zamku Dunajec w Niedzicy. W ostatni dzień wyjazdu grupa spędziła na zwiedzaniu Parku Gródek w Jaworznie, zwanego „polskimi Malediwami”. Arboretum obejmuje wyrobiska po eksploatacji dolomitu byłej cementowni, gdzie wśród pięknie wkomponowanej w teren roślinności znajdują się dwa zbiorniki wodne o charakterystycznej turkusowej barwie.

Warsztaty chórzystów były doskonałą okazją do integracji grupy, pozostawiając niezapomniane wspomnienia górskich krajobrazów.  

Autor: Ilona Szczucka
Powrót